Dracena

dracaena-marginata-vazoninis-augalas__67436_PE181279_S4Dracena – vienas iš populiariausių kambarinių augalų. Gėlių parduotuvėse jų būna įvairių rūšių ir veislių: Dracaena marginata – bene populiariausia. Jos siauri ilgi lapai, kartais žali, kartais rausvai, gelsvai ir žaliai dryžuoti, auga tankiais kupliais kuokštais. Dracaena fragrans – kvapioji dracena. Taip pat dažnai auginama. Lapai gerokai platesni, žaliai ir geltonai arba žaliai ir baltai juostuoti. Dracaena deremensis – lapai mėlynai žali su baltais pakraščiais. Dracaena sanderiana – lapai blyškūs, gelsvai arba pilkai dryžuoti. Dracaena reflexa – lapai žali su kreminės spalvos pakraščiais. Dracaena godseffiana – tikra atogrąžų gražuolė, labiausiai tinka gėlių langui.

Temperatūra

Žiemą ne žemesnė kaip 13°C, o Dracaena godseffiana ir Draceana sanderiana rūšims – 10°C.

Drėgmė

Reguliariai purkšti lapus. Dracaena godseffiana gali augti ir sausame ore.

Šviesa

Mėgsta šviesią vietą, nepakelia tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas ir tręšimas

Vidutiniškai laistyti pavasarį ir vasarą, mažai žiemą. Saugoti, kad neišdžiūtų šaknys. Pavasarį ir vasarą reguliariai tręšti.

Priežiūra

Lapus dažnai nušluostyti, kad nebūtų dulkėti ir blizgėtų. Rudenį nustoti tręšti, kad augalas pasiruoštų ramybės periodui, kai jis lėčiau auga. Jeigu reikia, pavasarį persodinti.

Dauginimas

Viršūnių auginiais , stiebo dalimis.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>