Cimbidis/Orchidėja

cimbidisŠi gentis apima 45 arba daugiau epifitinių ir pusiau žemėje augančių orchidėjų rūšių. Yra daugybė jų mišrūnų, kurie kaip tik geriausiai tinka auginti namuose ir yra iš visų orchidėjų patikimiausios kambarinės gėlės.

Cimbidžio mišrūnai – žiedai dideli, žali, geltoni, rausvi, balti, paprastai gražiai taškuoti arba margi, išsidėstę ant stačių stiebų. Žiedlapiai žvilga lyg vaškuoti. Žydi nuo rudens iki pavasario. Specialūs orchidėjų daigynai augina daug įvardintų mišrūnų, bet visų veislių pavadinimų, nors ir pirkdami gėlynuose arba gėlių parduotuvėse, vis tiek nesužinosite. Tačiau visi šie plačiai paplitę kambariniai cimbidžiai auginami vienodai.

Temperatūra

Žiemą stengtis palaikyti 7-13°C.

Drėgmė

Reguliariai drėkinti lapus. Geriausiai drėkinti pastačius puodą ant žvirgždo į vandenį.

Šviesa

Stipri šviesa bet ne saulėkaita.

Laistymas ir tręšimas

Pavasarį ir vasarą laistyti gausiai, rudenį ir žiemą mažai, pageidautina drungnu minkštu vandeniu. Neleisti šaknims išdžiūti. Tręšti, kai žydi.

Priežiūra

Mėgsta gaivų orą. Kai tik pakankamai šilta, vėdinti patalpas. Vasarą, kai nežydi, šie augalai neįdomūs ir juos galima laikyti lauke pavėsyje. Persodinti, kai šaknys nebetelpa į puodą, geriausiai į specialią orchidėjų žemę.

Dauginimas

Auginantys pardavimui daugina meristeminiu būdu, bet mėgėjui geriausia dalinti peržydėjusį kerą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>