Ciklamenas

PLA10_163M_aTai nedidelė atsparių augalų gentis. Vienų rūšių žiedai maži, kitų rūšių – dideli, gėlininkų ypač mėgstami. Kambaryje auginami ciklamenai yra išvesti iš Cyclamen persicum, jų tėvynė – Vidurinieji Rytai.

Cyclamen persicum grynaveisliai neauginami, tik mišrūnai ir jų atmainos. Žydi visų atspalvių rausvais, raudonais, violetiniais, gelsvai rausvais ir baltais žiedais. Platūs susiglaudę žiedlapiai, kai kurių veislių garbanotais kraštais arba „susiglamžę“, o kai kurių veislių kvapūs. Lapai margi, dažnai marmuriški, žali su baltu arba sidabrišku raštu. Žydi nuo rudens iki ankstyvo pavasario. Standartinių veislių ciklamenai užauga iki 30 cm aukščio, tarpinių – apie 23 cm, o žemaūgių – apie 15 cm ir mažesni.

Temperatūra

Taikyti, kad žiemą būtų 10 – 15°C. Šiltesniame kambaryje laikomi greičiau peržydi.

Drėgmė

Vidutiniška. Lapus galima purkšti, bet nesudrėkinti žiedų. Drėgną aplinką galima palaikyti pastačius vazoną ant akmenukų vandens pripildytame padėkle.

Šviesa

Mėgsta šviesią vietą, bet ne tiesioginius saulės spindulius.

Laistymas ir tręšimas

Kol intensyviai auga, laistyti gausiai. Nužydėjus laistyti vis mažiau. Ramybės laikotarpiu tik tiek, kad gumbasvogūnis nesusiraukšlėtų. Gausiai tręšti, kai auga ir žydi.

Priežiūra

Reguliariai genėti, stengtis nepalikti ilgų strampų, nes greitai pradeda pūti. Ramybės laikotarpiu, kai lapai nuvysta, vazoną laikyti reikia vėsioje vietoje (galima lauke) ir beveik sausą iki vidurvasario. Tada vėl pradėti laistyti (jeigu reikia, galima persodinti, paliekant pusę gumbąsvogūnio paviršiuje) ir įnešti į vidų.

Dauginimas

Sėklomis. Dauguma veislių pražysta po 15 – 18 mėnesių, žemaūgiai ciklamenai gali sukrauti žiedus per 8 mėn.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>