Bonsas

growing-a-bonsai-treeBonsai – egzotiškų medžių miniatiūros(įvairios fikų rūšys, mirtos, rapipalmės, azalijos, araukarijos). Bonsas išvertus iš japonų kalbos reikštų „medis dubenyje“. Tai ne jaunas, ką tik sudygęs medelis, bet tyčia mažaūgiu auginamas medis. Nors jo ūgis ir lapija nykštukiniai, žiedai ir vaisiai išauga normalaus dydžio. Kiekvienas bonsas tartum seka savo sakmę. Japonijoje, bonsų tėvynėje, beveik 2000 metų šie nykštukiniai medžiai yra meditacijos objektai.

Šviesos, vandens, šilumos ir maistingųjų medžiagų jiems paprastai reikia tiek pat, kiek ir to paties pavadinimo kambariniams augalams.

Priežiūra

Auginant bet kokį bonsą visų pirma reikia neužmiršti, kad jie šaknijasi labai mažame dirvos kiekyje ir itin plokščiuose dubenėliuose, kur žemė išdžiūna greičiau ir maistingosios medžiagos sunaudojamos sparčiau nei paprastame inde.

Todėl:

  • Pirma gerai papurkškite žemę, o tik paskui liekite augalą, kitaip vanduo negalės dorai susigerti ir be naudos nutekės žemės kauburėliu, nuskalaudamas dirvos paviršių
  • Patartina tręšti dažnai ir po nedaug, geriausia – specialiomis trąšomis bonsams, kurių būna gėlių parduotuvėse, nes kitaip galima greit nudeginti šaknis druskų pertekliumi dirvožemyje.
  • Niekuomet netręškite augalo, kai jis žydi (arba prieš pat žydėjimą), ką tik persodinę arba nupjaustę šaknis ir kai jis atrodo nesveikas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>